Klasa V SP na wycieczce…

 07.12.2017r.  uczniowie klasy V z wychowawcą A. Wiśniowską i P. J. Strzępkiem  pojechali na wycieczkę do Krosna. Pierwszym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Rzemiosła – jest to fascynujące miejsce gdzie zgromadzone są narzędzia oraz wytwory pracy rzemieślników. Każde z nich ma swoją historię. Uczniowie dowiedzieli się jak pracowali kiedyś kaletnicy, szewcy, fryzjerzy, stolarze, rymarze. Było to bardzo ciekawe, ponieważ niektóre z tych zawodów zaliczamy do ginących.

Kolejnym celem wycieczki była niezwykła, interaktywna  wystawa w Muzeum Podkarpackim pt. „Świat zmysłów”. Czy byłbyś w stanie rozpoznać swój głos odtworzony z nagrania? Czy wiesz, że obraz w twojej siatkówce jest odwrócony? A może chciałbyś sprawdzić, czy masz zdolności „czytanie palcami”?I czy jesteś pewien, że byłbyś w stanie podpisać się, widząc tylko odbicie lustrzane swojej ręki? Nasi uczniowie mogli tego doświadczyć i się przekonać, jednocześnie zdobywając wiedzę poprzez zabawę, rozbudzanie zainteresowań nauką i jej rozwojem. Wystawa przygotowana jest przez Muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego. Po tych wspaniałych, ciekawych lekcjach klasa wraz z nauczycielami udała się do klubu pograć w kręgle i zjeść dobrą pizzę.
Anna Wiśniowska
Zdjęcia w galerii

Czy podoba Ci się nowa strona?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...