Przedszkole

         

NASZE PRZEDSZKOLNE SUKCESY

  1.      Mali artyści na II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej

„ W krainie bajek”

5 grudnia 2012r. nasi wychowankowie wzorowo reprezentowali naszą placówkę na II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek  Kultury we Frysztaku. Festiwal odbywał się pod hasłem „ W krainie bajek” i był przeprowadzany w dwóch kategoriach a konkurencja była duża.

Nasze przedszkole reprezentowała Maria Srebrny i Dominika Kolińska, które wyśpiewały III nagrodę.  Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

2.      Udział w V Powiatowym biennale Plastyki Dzieci i Młodzieży

 

„Cuda Powiatu Strzyżowskiego – Pomniki i zabytki”

Wzięliśmy również udział w tym konkursie. Zgłoszonych było 7 prac, dwie otrzymały wyróżnienie. Przygotowywaliśmy się długo, już od października, odbywając wycieczki, podziwiając ciekawe miejsca naszej małej ojczyzny.

W dniu 13 grudnia odbyło się uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień w GOK Frysztak. Nasze dwie reprezentantki: Maria Srebrny i Julia Dziepak odebrały dyplomy i  upominki z rąk Pana Starosty. Gratulujemy!

  

 

                                                                    

Opracowała: R. Konopacka

 

SPOTKANIE Z PANEM PSZCZELARZEM

W październiku nasze przedszkole odwiedził Pan Ryszard Srebrny, który jest pszczelarzem. Pan Ryszard bardzo ciekawie opowiadał przedszkolakom o życiu pszczół,ale największą atrakcją było to, że wszyscy mogli poczęstować się pysznym i zdrowym miodkiem.


 

Pani  Policjantka w przedszkolu

 

Dnia 13 listopada 2012r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.Pani policjantka w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o swoim zawodzie oraz  przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa.Nie zabrakło też atrakcji, takich jak oglądanie wozu policyjnego oraz różnych przedmiotów potrzebnych w pracy policjanta: kajdanki, gaz pieprzowy, ,,lizak” policyjny. Przedszkolaki mogły też przymierzać czapkę policyjną oraz kamizelkę odblaskową.

  SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

 

W tym roku ,,BARBÓRKĘ” świętowaliśmy w przedszkolu bardzo hucznie. Przybyło aż czterech górników, którzy w bardzo interesujący sposób przedstawiali ciekawostki pracy w kopalni. Przedszkolaki przygotowały czapeczki górnicze i zaśpiewały wesołą piosenkę o górniczej orkiestrze. Panowie górnicy, sprawili dzieciom wspaniałą niespodziankę, przynosząc żywą piękna choinkę do przedszkola oraz mnóstwo słodyczy i owoców.

 

ANDRZEJKI          

    

Jak co roku przedszkolaki uczestniczyły w ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ. Dzieci pięknie się poprzebierały w bardzo pomysłowe stroje. Z wielką chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły we wróżbach, które przygotowały ich starsze koleżanki. Andrzejki upłynęły w miłej atmosferze, było dużo tańców a także słodki poczęstunek.

 

 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU   

 W czwartek 6 grudnia, wszystkie dzieci w Przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Wreszcie przybył. Najpierw przedszkolaki powiedziały wiersz i zaśpiewały piosenkę a potem  pochwaliły się znajomością  języka angielskiego. Spotkanie  minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował  dzieci prezentami, pożegnał się i wyruszył w dalsza wędrówkę do innych grzecznych dzieci. 

 

 

 

 


 

Czy podoba Ci się nowa strona?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...