Aktualności

Nagrody i wyróżnienia w konkursie „ Frysztackie Anioły” i „ Palma Wielkanocna

 

   Po raz kolejny przedszkolaki udowodniły jak bardzo lubią malować i uczestniczyć w różnych konkursach. Marta Godek, Dominika Kolińska, Paulina Maj, Maria Srebrny, Wiktoria Bryda w dniu 7 marca 2013r. w GOK Frysztak odebrały  wyróżnienia – to laureatki w konkursie „ Frysztackie Anioły”.

24 marca 2013r. grupa przedszkolaków otrzymała nagrodę za zbiorową pracę w konkursie „Palma Wielkanocna”

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 

Zapisy do przedszkola w Gogołowie

Przedszkole Publiczne w Gogołowie prowadzi zapisy do przedszkola dzieci 3,4,5,6 – letnich na rok szkolny 2013/2014.

Formą zgłoszenia jest złożenie KARTA  ZGŁOSZENIA dziecka do Przedszkola Publicznego w Gogołowie  u wychowawców  do  5 kwietnia 2013r. Kartę można pobrać u wychowawców przedszkola lub ze strony  ZS w Gogołowie:  www.zsgogolow.pl

     Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu Publicznym w Gogołowie to: język angielski, rytmika, Religia, logopedia.

 Karta zgłoszenia
(Pobierz)

 

 

 

 

 

,,Dziś dla Babci słońce mamy,

I całuski dla Dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa,

I piosenki śpiewa wnusia”

 

 

    W dniu 22 stycznia 2013r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty ,,DZIEŃ BABCI  I   DZIADZIA”.

   Przedszkolaki przedstawiły JASEŁKA a następnie zaprezentowały piosenki i wierszyki dla swoich Babć i Dziadziów. Każda grupa przygotowała także taniec ludowy. Po występach przyszedł czas na życzenia i dzieci wręczyły Babciom i Dziadziom laurki w kształcie serca oraz własnoręcznie narysowane portrety. Cała uroczystość minęła w radosnej i życzliwej atmosferze oraz pysznym słodkim poczęstunku przygotowanym przez  wspaniałe mamy przedszkolaków, oraz niezastąpioną Panią Anią Godek.

NASZE PRZEDSZKOLNE SUKCESY

  1.      Mali artyści na II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej

„ W krainie bajek”

5 grudnia 2012r. nasi wychowankowie wzorowo reprezentowali naszą placówkę na II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek  Kultury we Frysztaku. Festiwal odbywał się pod hasłem „ W krainie bajek” i był przeprowadzany w dwóch kategoriach a konkurencja była duża.

Nasze przedszkole reprezentowała Maria Srebrny i Dominika Kolińska, które wyśpiewały III nagrodę.  Gratulujemy!

 

 

2.      Udział w V Powiatowym biennale Plastyki Dzieci i Młodzieży

 

„Cuda Powiatu Strzyżowskiego – Pomniki i zabytki”

Wzięliśmy również udział w tym konkursie. Zgłoszonych było 7 prac, dwie otrzymały wyróżnienie. Przygotowywaliśmy się długo, już od października, odbywając wycieczki, podziwiając ciekawe miejsca naszej małej ojczyzny.

W dniu 13 grudnia odbyło się uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień w GOK Frysztak. Nasze dwie reprezentantki: Maria Srebrny i Julia Dziepak odebrały dyplomy i  upominki z rąk Pana Starosty. Gratulujemy!

  

 

                                                                    Opracowała: R. Konopacka

 

SPOTKANIE Z PANEM PSZCZELARZEM

W październiku nasze przedszkole odwiedził Pan Ryszard Srebrny, który jest pszczelarzem. Pan Ryszard bardzo ciekawie opowiadał przedszkolakom o życiu pszczół,ale największą atrakcją było to, że wszyscy mogli poczęstować się pysznym i zdrowym miodkiem.


 

Pani  Policjantka w przedszkolu

Dnia 13 listopada 2012r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.Pani policjantka w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o swoim zawodzie oraz  przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa.Nie zabrakło też atrakcji, takich jak oglądanie wozu policyjnego oraz różnych przedmiotów potrzebnych w pracy policjanta: kajdanki, gaz pieprzowy, ,,lizak” policyjny. Przedszkolaki mogły też przymierzać czapkę policyjną oraz kamizelkę odblaskową.

 

  SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

W tym roku ,,BARBÓRKĘ” świętowaliśmy w przedszkolu bardzo hucznie. Przybyło aż czterech górników, którzy w bardzo interesujący sposób przedstawiali ciekawostki pracy w kopalni. Przedszkolaki przygotowały czapeczki górnicze i zaśpiewały wesołą piosenkę o górniczej orkiestrze. Panowie górnicy, sprawili dzieciom wspaniałą niespodziankę, przynosząc żywą piękna choinkę do przedszkola oraz mnóstwo słodyczy i owoców.

 

ANDRZEJKI             

Jak co roku przedszkolaki uczestniczyły w ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ. Dzieci pięknie się poprzebierały w bardzo pomysłowe stroje. Z wielką chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły we wróżbach, które przygotowały ich starsze koleżanki. Andrzejki upłynęły w miłej atmosferze, było dużo tańców a także słodki poczęstunek.

 

 ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU   

W czwartek 6 grudnia, wszystkie dzieci w Przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Wreszcie przybył. Najpierw przedszkolaki powiedziały wiersz i zaśpiewały piosenkę a potem  pochwaliły się znajomością  języka angielskiego. Spotkanie  minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował  dzieci prezentami, pożegnał się i wyruszył w dalsza wędrówkę do innych grzecznych dzieci.

 

Czy podoba Ci się nowa strona?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...