Wizyta przedszkolaków i uczniów kl. I – III SP w PSP Strzyżów i w teatrze

 23 października 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III SP z wychowawcami i opiekunami odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Strzyżowie oraz obejrzeli przedstawienie teatralne w Domu Kultury.

Wycieczka ta była doskonałą okazją, aby dzieci poznały zawód strażaka, zobaczyły remizę i zawodowych strażaków. W trakcie wizyty zostały zaprezentowane sprzęty pożarnicze, które stanowią wyposażenie jednostki, stanowisko dowodzenia Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą auta, przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć, jak wygląda praca strażaków. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Bardzo dziękujemy Panom strażakom za miłe przyjęcie!

Kolejny punktem wycieczki było przedstawienie teatralne, które odbyło się w Domu Kultury. Kielecki Teatr Lektur zaprezentował spektakl „Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka czyli wędrówka to niesłychana baran spotkał barana”. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Zdjęcia w galerii

Tekst i zdjęcia: J. Pasek

Czy podoba Ci się nowa strona?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...